Nejlepší tiskárny

Nejlepší tiskárny

Tiskárna je jednou z nejpoužívanějších periferií, které připojujeme k osobním počítačům. Dávno pryč jsou doby, kdy své uplatněních našly pouze ve firmách a institucích, dnes již najdete tiskárnu prakticky v každé domácnosti. Některé modely jsou natolik cenově dostupné, že jejich pořizovací cena působí až směšně.

Při nákupu tiskárny je potřeba rozmyslet, k čemu bude sloužit a jak moc bude vytížená. V domácnostech nejčastěji najdou uplatnění tiskárny inkoustové, obvykle multifunkční. Jejich výhodou je všestrannost, díky které zastanou bez problémů veškerou potřebnou činnost. Není pro ně problém vytisknout pěkné fotky, skenovat i kopírovat a to třeba i bez zapnutého počítače.

Ve firmách a kancelářích jsou zase častěji k vidění přístroje laserové. Kromě těch nejlevnějších modelů jsou obvykle robustnější a jsou především navržené pro vyšší měsíční zátěž. Zvlášť v kolektivu, kde se hodně tiskne a tiskárna sdílí je potřeba s tímto parametrem počítat. Nezanedbatelným parametrem u firemních zákazníků je také rychlost tisku. U laserových tiskáren může dosáhnout až 40 nebo 50 stránek za minutu. To žádná inkoustová tiskárna nedokáže.

Dříve také v kancelářích a firmách hrála prim zařízení s integrovaným faxem. Ten už se dnes ale využívá minimálně a tak pokud vysloveně neobchodujete nebo nekomunikuje s nějakou zastydlou destinací nebo organizací tak se bez něj obejdete.

Cartridge HP DeskJet 2620