Nejlepší tablety

Nejlepší tablety

Tablet je ve své podstatě přenosný osobní počítač s integrovanou dotykovou obrazovkou, který je přímo navržený pro časté přenášení a práci či zábavu mimo domov. Drtivá většina dnešních tabletů pracuje dnes s operačními systémy Android, iOS a Windows. Aplikace a nebo třeba hry si do nich stahujete z příslušného online tržiště. Pro tablety fungující s Androidem je to Google Play, pro Windows tablety je to jejich Store a pro iOS potom App store. V každém segmentu je dostupných hromada bezplatných aplikací, jiné jsou za pár korun.

Co se týká velikosti tabletů, frčí hlavně tři uhlopříčky. Pokud preferujete spíš menší, budete asi vybírat mezi 7 a 8 palci, větší jsou pak desetipalcové. Hlavní rozdíly jsou potom v rozlišení a typu displeje, ve velikosti úložiště a ve výkonu zařízení, o který se stará procesor a operační paměť.

Pokud jste fanoušci elektroniky s nakousnutým jablkem v logu, stejně pro Vás nic jiného než iPad existovat nebude. Pokud ale preferujete zařízení postavené pro systém Android, čeká Vás výběr mnohem složitější. Cenové rozpětí je napříč značkami opravdu veliké. Od tabletů s cenou do 2000 korun ale pochopitelně nemůžete čekat zázraky.

A protože se tablety často přenáší, není od věci pořídit na ně nějaké to pouzdro. Existuje mnoho typů, některé mají také třeba integrovaný stojánek.

Nejlepší tablety