Nejlepší webkamery

Nejlepší webkamery

Webkamera je poměrně často používaným doplňkem osobního počítače. Slouží ke snímání, přenosu a také třeba nahrávání obrazu a zvuku. Uplatnění tedy najde v online komunikaci a nebo při nahrávání a publikování videa. Nejčastěji ji naleznete připojenou ke stolnímu počítači, protože drtivá většina notebooků ji má již integrovanou v horní části rámečku displeje. Stejně tak je kamera nedílnou součástí všech moderních chytrých mobilních telefonů.

Často se využívá také pro sledování dopravní situace na vytížených místech, dále také pro aktuální počasí třeba v horských střediscích a nebo v turistických lokalitách.

Ceny webkamer se odvíjí od mnoha faktorů a začínají na pár stokorunách. Dražší jsou pak modely vhodné i pro použití v exteriéru, typicky třeba právě na monitoring počasí a nebo i na ostrahu objektů. Bez problémů si tak potom třeba na dovolené můžete zkontrolovat co se děje u Vás doma, nebo okolo domu.

Webkamery získaly také nové uplatnění při uzavření škol a takzvané distanční výuce. Vyučující tak se svými žáky komunikuje na dálku bez přímého kontaktu.

Nejlepší webkamery