Nejlepší pračky 2019

Nejlepší pračky 2019

Pračka je u nás již od nepaměti součástí každé domácnosti. Oblečení je nutné udržovat v čistém stavu a síť veřejných prádelen, jak je známe třeba z velkých měst ve spojených státech u nás prostě není. I když je pravda že už nějaké k vidění jsou.

Pokud právě nad koupí pračky uvažujete, možná Vám pomůže náš přehled těch, které se prodávají nejvíce. Ne že by to co se nejvíce prodává bylo zároveň tím nejlepším a nejkvalitnějším, ale určitou váhu při Vašem rozhodování to mít může. Záleží samozřejmě také na Vašich preferencích. Někdo je zvyklý na pračku předem plněnou, jiný zase nedá dopustit na tu plněnou vrchem.

Obojí má své výhody i nevýhody. Výhodou předem plněné pračky je fakt, že na prádlo během procesu vidíte, pokud to tedy potřebujete. Další výhodou je fakt, že se na ní při nedostatku místa dá s pomocí mezikusu umístit sušička. To u vrchem plněné pračky logicky nejde, protože by nešla otevřít. Nespornou výhodou vrchem plněné pračky jsou kompaktnější rozměry. Může být jak mělčí, tak i uzčí než pračka plněná předem.  Není potřeba přemýšlet na kterou stranu se budou otevírat dveře.

Stejně jako ostatní spotřebiče se i pračka nevyhnula mnoha řešením a vylepšením, které si vyžadala doba. S vývojem nových materiálů se mění i prací programy, daleko více se dnes také dbá na úsporu energie i vody.