Nejlepší klimatizace 2019

Nejlepší klimatizace 2019

Hlavně v letních měsících se i v naší zeměpisné šířce stává klimatizace v mnoha prostorech opravdu nezbytným pomocníkem. V kancelářích a také ve větších obchodech je kontrola teploty a vlhkosti vzduchu dnes již samozřejmostí, ale čím dál více se používá také v běžných domácnostech. Hlavně pokud máte v domě obytné podkroví, horké letní dny Vás pořádně potrápí. Kvůli energetické náročnosti je určitě potřeba ochlazování vzduchu správně nastavit a dobře s ní hospodařit.

V nově stavěných domech se už často s klimatizací počítá a tak není problém se stavebními úpravami a tak se většinou přistoupí k využití nástěnných klimatizací. Mnohdy se to řeší současně s rekuperací vzduchu. Naopak u starších domů může být s montáží a stavební úpravou problém, nabízí se tak využití klimatizace mobilní.

Mobilní klimatizace má nižší pořizovací cenu a potěší také možností přemístit ji v případě potřeby do jiného pokoje. Její nevýhodou je ale fakt, že je jednotka umístěná přímo v místnosti a tak se nevyhnete hluku a také je potřeba vylévat vodu.

V případě nástěnné klimatizace je asi nejlepší vyhledat firmu nebo živnostníka, zkrátka někoho kdo s tím má zkušenosti.

Nejlepší klimatizace 2019