Autopotahy Alfa Romeo Giulietta

Autopotahy Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta je velmi elegantní hatchback s parametry automobilového segmentu C, který tradiční italská automobilka vyráběla a prodávala v letech 2011–2020. Z toho je tedy patrné že tento článek je o vozu Giulietta typ 940, protože stejný název již v historii Alfa Romeo použila u jiných vozů.

Alfa Romeo Giulietta prodělala během svého výrobního cyklu hned dva facelifty, první v roce 2014 a ten druhý potom v roce 2016. V modelové řadě své značky pak nahradila svého předchůdce, kterým je také hatchback s označením Alfa Romeo 147.

potahy Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta spoléhala kromě tradičně perfektního designu také na řidičský požitek z jízdy k čemuž jsou potřeba pružné a silné motory. V případě tohoto vozu se jedná o benzinové čtyřválce s obsahem 1.4 a 1.75 litru. Jejich výkon je podle typu v rozmezí 77 – 177 kW. V prodeji jsou samozřejmě také naftové čtyřválce, s obsahem 1.6 a 2.0 litru. Výkon těchto pohonných jednotek je v rozmezí 77 – 129 kW.

Alfa Romeo Giulietta je k dispozici pouze ve verzích s pohonem předních kol, a to i přesto že jiné Alfy jsou známé i jako čtyřkolky. Co se týká převodovek tak dle zvolené motorizace můžete zvolit šestistupňový manuál a nebo šestistupňový automat.

Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta (940, Facelift) – Frontansicht, 8. Dezember 2015, Funchal

Vozy Alfa Romeo Giulietta se montují v jedné jediné továrně, a to v domovské Itálii v Piedimonte San Germano, Lazio (Cassino Plant).