Nejlepší vysavače

Nejlepší vysavače

Vysavač je především pomocníkem v domácnostech, ale také ve firmách. Slouží k vysávání prachu a nečistot, a to především na podlaze. Použít se dá ale také na nábytek, interiér automobilů a na mnoha dalších místech. Díky čerpadlem vytvořenému podtlaku do sebe nasává vzduch, včetně nečistot, které potom odfiltruje.

Nejprodávanější jsou určitě vysavače pro domácnosti, tedy pro domácí použití. Slouží ke každodennímu úklidu a především k vysávání koberců. Takzvané průmyslové vysavače jsou navržené pro profesionální použití, jsou obvykle větší, těžší a výrobci u nich tolik nedbají na design. Kvůli nařízení evropské unie musí mít dnešní přístroje omezený příkon a tak dnešní vysavače mají neporovnatelné parametry s těmi z minulých generací.

Domácí vysavače najdou často také uplatnění při úklidu interiéru automobilu.

Centrální vysavače

V moderních nemovitostech jsou často již při výstavbě instalovány vysavače centrální. Jednotka je umístěná v nějaké technické místnosti, nebo třeba v garáži. V každé místnosti je potom pouze vývod, který vypadá podobně jako elektrická zásuvka. Do ní pouze zasunete samostatnou hadici, čímž zároveň spustíte sání. Koncovka hadice totiž propojí spínač, který jednotku spustí na dálku. Výhodou je také minimální hluk tohoto vysávání, protože největší hluk z celého procesu je v garáži nebo jinde mimo obytné prostory.

Robotické vysavače

Velkým trendem v oblasti domácího úklidu jsou takzvané robotické vysavače. Jsou čím dále propracovanější a vyspělejší, takže zastanou na podlahách opravdu veliký kus práce. Po nabití baterie dokážou jezdit po bytě a sbírat nečistoty, některé dražší modely umí i „vytírat“. Pohybují se samostatně a při nárazu do překážky změní směr. Dražší modely lze i naprogramovat a určit jim tak kde mají jezdit. Zvládají také virtuální zeď, kde jim můžete zamezit jezdit kam nechcete.

Nejlepší vysavače