Nejlepší varné desky

Nejlepší varné desky

Varná deska je jedním z nejdůležitějších a také nejvytíženějších elektrospotřebičů v každé běžné kuchyni. I ten kdo vaří opravdu minimálně a nebo jenom ohřívá občas nějakou tu plotýnku využije. Drtivá většina dnes prodávaných varných desek je samostatná, tedy není nijak spojená s pečící troubou, jak bylo dříve zvykem, nebo spíše pravidlem. Pro instalaci tak stačí vyříznout do kuchyňské desky otvor odpovídajících rozměrů a desku připojit k elektřině nebo případně plynu. V případě že nemáte vestavnou desku kam umístit, nebo ji pořizujete třeba jenom na chalupu, můžete zvolit i volně stojící plotýnky, které můžete použít kdekoliv, třeba i na stole a nebo je klidně uložit do skříně.

U výběru varné desky je potřeba také porozmýšlet nad typem. Ten záleží nejenom na Vašich preferencích, ale také třeba na možnostech objektu. Pokud je v bytě zavedený plyn, určitě stojí za úvahu deska plynová. Plyn má díky přímému plamenu velice vysokou účinnost a dá se i velmi dobře regulovat. Ne nadarmo se používá v profesionálních kuchyních. Na plyn je ale potřeba zvolit vhodné nádobí.

Nejrozšířenější volbou jsou desky sklokeramické a indukční. Na první pohled vypadají v podstatě stejně, jenom ty s indukcí jsou dražší a o dost úspornější. I na ně je potřeba používat správné nádobí, aby vše fungovalo jak má. Indukční deska ohřívá s pomocí magnetické indukce dno nádoby, takže plocha ohřevu záleží na velikosti nádoby, nikoliv celé plotýnky. V tom je také skrytá značná úspora drahé energie. Obecně tak platí fakt, že čím více vaříte, tím dříve se Vám investice do indukční desky vrátí.

Nejlepší varné desky