Nejlepší stolní počítače

Nejlepší stolní počítače

I když by se v dnešní době mohlo zdát, že klasickým stolním počítačům jak je známe z minulých dob již dávno odzvonilo a nahrazují je notebooky, realita nejenom na našem trhu je ve skutečnosti úplně jiná. Především ve firmách, na úřadech a dalších institucích jsou naprosto nezbytnou součástí. Ale i v mnoha domácnostech mají stále své pevné místo. Třeba pro mnohé hráče je důležitý častější upgrade grafických karet.

Oproti notebookům mají stále svoje výhody, a je pravda že v některých profesích a domácnostech prostě není potřeba počítač přenášet, maximálně jednou dvakrát do roka. Je jasné, že třeba obchodní zástupce si stolní počítač pořizovat nebude, když neustále cestuje po zákaznících. Za velkou výhodu stolních PC lze asi považovat jejich snadnou rozšiřitelnost. U notebooků si uživatel tak maximálně může přidat další modul paměti. Pokud ale chcete například vyměnit pevný disk tak většinou musíte do servisu. U stolního počítače je to ale daleko jednodušší.

Další podstatnou výhodou stolních počítačů je fakt, že nemají žádné potíže s chlazením. Ve skříni je o hodně více místa a tak mohu být jednotlivé komponenty, zvlášť ty co se zahřívají, rozmístěny dál od sebe. Navíc lze poměrně jednoduše použít více ventilátorů, což u notebooků snižuje výdrž baterie.

Nejvýznamější výrobci stolních PC:

A protože nejvíce stolních počítaču se používá ve firmách a také institucích, prim zde pochopitelně hrají především velcí nadnárodní výrobci. Nejvíce se tedy prodávají stanice firem Hewlett Packard, Lenovo, Dell, Apple, Fujitsu, a také o něco levnější Asus a Acer.

Nejlepší stolní počítače

Lokální výrobci PC:

U nás patří k nejprodávanějším značkám PC sestavy CZC a také hlavně u hráčů počítače HAL3000 a LYNX. HAL3000 boduje hlavně u hráčů, protože podporuje MČR v PC games.