Nejlepší sluchátka

Nejlepší sluchátka

Sluchátka jsou hlavně pro dnešní mládež naprosto nepostradatelným pomocníkem v běžném životě. Jen málokterý teenager nemá někde při sobě v kapse nebo v batohu a nebo přímo na uších nějaký ten kousek. Dnes se nejčastěji používají ve spojení s mobilním telefonem, který postupně nahrazuje ostatní zařízení pro přehrávání hudby.

Dříve byl nejčastějším zařízením, které se bez sluchátek neobešlo Walkman a později Discman.  Jednalo se o přehrávače na kazety, respektive CD disky. Obvykle by doplněný i o rádio. Později byly tyto přehrávače nahrazeny o hodně praktičtějšími MP3 přehrávači. I pro ně jsou sluchátka naprosto nezbytným doplňkem. Jejich výhodou oproti Walkmenům byla podstatně větší výdrž provozu na baterie a také nesrovnatelná kapacita. Na běžnou kazetu se totiž obvykle vešlo nějakých 10 – 15 písniček, na MP3 přehrávače oproti tomu minimálně stovky.

Jenže mobil nakonec doplnil možnosti přehrávání komprimované hudby o stovky dalších funkcí a tak i přehrávače odsunul na úplně vedlejší kolej.

Pak už záleží pouze na Vás, jestli preferujete sluchátka do uší, nebo raději náhlavní. Sluchátka do uší obvykle nevyhovují úplně každému, i když se dají částečně přizpůsobit každému uchu. Náhlavní sluchátka zase určitě dokážou vykouzlit lepší zvuk, ale mohou být zbytečně nápadná a neskladná.
Headphones-Sennheiser-HD555