Nejlepší Set top boxy

Nejlepší Set top boxy

Set top box je pro nás poměrně nové elektronické zařízení. Jeho hlavní funkcí je, aby převedl nejmodernější digitální televizní signál do podoby, kterou je schopná zpracovat televize, která není vybavená odpovídajícím tunerem. V první fázi zavádění digitálního vysílání to byly zejména televizory, které dokázaly přijímat pouze analogový signál.

Teď se ale chystá vlna druhá, která zavádí DVB-T2. Tento nový a pochopitelně technicky dokonalejší standart bude na celém území České republiky jako náhrada za stávající DVB-T už v roce 2021. Mnoho majitelů starších LCD televizorů tak čeká nemilé překvapení, a to fakt, že jejich televizor není na toto vysílání připraven. A tak některé z nás v krátké době čeká již druhá vlna výměny televizoru, nebo dokoupení set top boxu.

Solidní set top boxy se dají koupit už za cenu od 500 korun výše a tak je otázkou, jestli chcete nebo musíte televizor opravdu měnit. Ale to záleží i na dalších faktorech.

A jak snadno poznáte že je Váš televizor připravený na přechod na vysílání nového typu ? Stačí když už dnes zkusíte znovu naladit kanály a u některých z nich se Vám začne v názvu kanálu ukazovat příznak T2.

Nejlepší Set top boxy