Nejlepší sekačky 2019

Sekačky na trávu

Nejlepší sekačky 2019

Nezbytným pomocníkem při údržbě travnatých ploch okolo rodinných domů nebo obecních pozemků jsou travní sekačky. V nabídce eshopů i kamenných prodejen je pěkná řádka typů a tak je potřeba s rozvahou zvolit ten správný model. Hlavním kritériem při výběru je asi předpokládaná velikost sečené plochy.

Pro menší plochy, například předzahrádky a malé zahrady se bez problémů obejdete i s levnějšími modely elektrických sekaček. Jejich výhodou je malá hmotnost a nízká hlučnost. A protože nepotřebují ke svému pohonu benzin tak se dají uskladnit třeba i ve verandě, pokud nemáte jiné místo. Nevýhodou je pak nutnost vláčet za sebou při sečení kabel. Navíc se musíte obejít bez pojezdu, což ale u menší a lehčí sekačky zas tolik nevadí.

Podobné výhody a navíc bez nutnosti připojeného kabelu potom přinášejí sekačky akumulátorové. Jsou sice o něco dražší, ale pohyb s nimi je o poznání svobodnější. Pokud Vás tedy nelimituje omezená kapacita baterie, není co řešit. Na údržbu menších ploch ale baterie s rezervou stačí. Někteří výrobci navíc nabízí celou řadu zahradního a dílenského nářadí s kompatibilními akumulátory. Do sekačky tak lze například použít baterie z křovinořezů a podobně. K dispozici tak můžete mít pro sečení dvě baterie, aniž by jste je museli dokupovat.

Nejrozšířenější jsou ale sekačky s benzinovým pohonem. Nejsou nijak závislé na přívodu elektřiny a tak stačí pouze dolévat benzin. Hodí se i pro údržbu velkých ploch a to i proto, že jsou v závislosti na konkrétním modelu vybavené pojezdem. Kvůli tomu, že je benzin přece jenom cítit ji je potřeby „parkovat“ mimo obytné prostory.

Nejlepší sekačky 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *