Nejlepší sekačky 2019

Nejlepší sekačky 2019

Nezbytným pomocníkem při údržbě travnatých ploch okolo rodinných domů nebo obecních pozemků jsou travní sekačky. V nabídce eshopů i kamenných prodejen je pěkná řádka typů a tak je potřeba s rozvahou zvolit ten správný model. Hlavním kritériem při výběru je asi předpokládaná velikost sečené plochy.

Pro menší plochy, například předzahrádky a malé zahrady se bez problémů obejdete i s levnějšími modely elektrických sekaček. Jejich výhodou je malá hmotnost a nízká hlučnost. A protože nepotřebují ke svému pohonu benzin tak se dají uskladnit třeba i ve verandě, pokud nemáte jiné místo. Nevýhodou je pak nutnost vláčet za sebou při sečení kabel. Navíc se musíte obejít bez pojezdu, což ale u menší a lehčí sekačky zas tolik nevadí.

Podobné výhody a navíc bez nutnosti připojeného kabelu potom přinášejí sekačky akumulátorové. Jsou sice o něco dražší, ale pohyb s nimi je o poznání svobodnější. Pokud Vás tedy nelimituje omezená kapacita baterie, není co řešit. Na údržbu menších ploch ale baterie s rezervou stačí. Někteří výrobci navíc nabízí celou řadu zahradního a dílenského nářadí s kompatibilními akumulátory. Do sekačky tak lze například použít baterie z křovinořezů a podobně. K dispozici tak můžete mít pro sečení dvě baterie, aniž by jste je museli dokupovat.

Nejrozšířenější jsou ale sekačky s benzinovým pohonem. Nejsou nijak závislé na přívodu elektřiny a tak stačí pouze dolévat benzin. Hodí se i pro údržbu velkých ploch a to i proto, že jsou v závislosti na konkrétním modelu vybavené pojezdem. Kvůli tomu, že je benzin přece jenom cítit ji je potřeby „parkovat“ mimo obytné prostory.

Nejlepší sekačky 2019