Nejlepší mikrovlnné trouby

Nejlepší mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba je už roky velmi žádaným pomocníkem v mnoha domácnostech. I když jejím hlavním posláním bylo původně pouze ohřívání hotových pokrmů, dokáže své schopnosti prodat v mnohem širším spektru. Kromě ohřívání umí třeba také rozmrazovat, péct a grilovat, a dá se v ní i vařit nebo třeba vyvařovat kojenecké lahve.

Za poslední roky prošla i mikrovlnka stejně jako ostatní elektrospotřebiče poměrně velkým vývojem, a tak je velmi těžké dnešní trouby srovnávat s původními modely. Většina výrobců postupně přešla od ovládání dvěma klasickými otočnými „knoflíky“ k ovládání dotykovému. To umožňuje daleko větší možnosti nastavení, ale na druhou stranu jistě nepotěší hlavně starší a méně technicky zdatné uživatele. S tím se ale těžko dá něco dělat.

Kromě klasických volně stojících mikrovlnek jsou v nabídce většiny výrobců také modely vestavné. Velmi často se tedy jedná o samostatnou mikrovlnku, ke které lze dokoupit rámeček určený pro vestavbu do kuchyňské linky. Navíc se také podstatně změnil design. Oproti původním bílým ohyzdám se dnes vyrábí v mnoha barevných provedeních a v různém designu. Ten navíc mnohdy koresponduje s ostatními spotřebiči, hlavně s pečící troubou. Tyto sety počítají s umístěním nad sebe, kdy tvoří jednotný blok trouby s mikrovlnkou s jednotným vzhledem dvířek i ovládacích prvků.

Použití mikrovlnné trouby má ale i svá úskalí. Dovnitř nesmíte vkládat některé typy nádobí a i některé konkrétní potraviny jsou vyloučené. U nádobí musíte dát pozor na cokoliv kovového, a to i sebemenší kovové držadlo nebo zlatý proužek na talíři. U potravin je potřeba dát pozoz třeba na vejce, které vám uvnitř zaručeně explodují.

Nejlepší mikrovlnné trouby