Nejlepší LCD televize

Nejlepší LCD televize

LCD televizory patří k nejčastěji měněným elektrospotřebičům v domácnosti. Vývoj jde v tomto oboru dopředu a tak si mnoho uživatelů rádo dopřeje nové chytré funkce, vyšší rozlišení, nebo třeba větší uhlopříčku. Další velká vlna „výměn“ televizorů se dá očekával s přechodem na DVBT2. Ne každý bude chtít nekompatibilitu svého přístroje řešit pořizováním set-top boxu a nebo podobného zařízení. Je to vlastně dobrá záminka ke koupi modernějšího a lepšího televizoru. A v tomto segmentu jde vývoj dopředu opravdu mílovými kroky.

Jedním z hlavních parametrů při výběru nového televizoru je jeho uhlopříčka. Dnes se používají přístroje s o poznání větší, než tomu bylo ještě před nějakými patnácti dvaceti lety. Dalším důležitým parametrem je rozlišení obrazu, přičemž až na vyjímky platí, že televizory stejného výrobce s vyšším rozlišením jsou dražší, než ty s nižším. Takže pokud chcete opravdu kvalitní obraz a máte k němu i odpovídající vstup, budete si muset něco připlatit.

Prakticky všechny dnešní televizory jsou více či méně „Smart“, tedy chytré. Kromě připojení k internetu, nebo spíše právě díky němu, nabízejí celou řadu potřebných i nepotřebných funkcí. Na televizi si tak kromě klasického vysílání můžete pouštět třeba videa z youtube a nebo různých streamovacích služeb.

Všechny dnes prodávané LCD televizory jsou vybavená jak stojánkem, tak umožňují připevnění na zeď. Díky standartu VESA jsou kompatibilní s různými držáky, díky kterým se dají i různě naklápět a polohovat. K dispozici jsou i držáky pro připevnění ke stropu.

Nejlepší LCD televize