Nejlepší kuchyňské roboty

Nejlepší kuchyňské roboty

Pro každou rodinu, která častěji vaří je nezbytným pomocníkem v kuchyni právě kuchyňský robot. Při mnoha běžných činnostech dokáže ušetřit mnoho času i sil. Pokud právě tento elektrospotřebič chcete koupit, možná Vám pomůže přehled těch nejlépe hodnocených. Ne že by vždycky platilo že nejlépe hodnocené zboží na internetu je nejlepší, ale pod něčeho se rozhodnout stejně musíte. Pokud tedy nemáte svůj cenový strop, to je potom rozhodování mnohdy snazší.

Určitě záleží také na tom, jaké příslušenství budete využívat a jak často budete s pomocí robota vařit. U některých robotů je veškeré příslušenství v ceně, u jiných je zase nutné mnohé dokoupit.

Většina robotů šlehá, hněte, mixuje, míchá a strouhá, některé umí také odšťavňovat, mlít maso a nebo třeba tvarovat cukroví. Levnější roboty bývají celoplastové, dražší verze disponují potom nerezovou nádobou, případně jsou celokovové. Většinu nástavců a příslušenství lze po použití umýt v myčce.

Mezi nejprodávanější značky u nás patří dlouhodobě značka ETA, výborně se ale prodávají i roboty Bosch, Kenwwod, Sencor a nebo třeba Philco.

Nejlépe hodnocené kuchyňské roboty v 1. pololetí roku 2020:

  1. Bosch MUM4880 – robustní model s bohatým příslušenstvím z nejprodávanější cenové hladiny
  2. ETA 0028 90030 Gratus – bestseller u nabídky tuzemského výrobce.
  3. ETA Gratus Max III. 0028 90061 – praktický pomocník do každé kuchyně.