Nejlepší autosedačky 2019

Nejlepší autosedačky 2019

Na internetu je zvlášť v posledních letech k dostání obrovské množství autosedaček od mnoha výrobců. I když jsou poměrně přísně kontrolovány a každou chvíli jsou některé modely stahované z trhu, neznamená to že se nemůžete i tak při objednávce spálit. A protože sedačku kupujete hlavně a především pro bezpečí svých nejdražších potomků, vyplatí se určitě trochu zapátrat a podívat se i na to, co vlastně kupují ostatní. Né že by vždycky automaticky platilo, že to co kupují ostatní je vždy to nejlepší, ale ledacos Vám to může napovědět každopádně.

Nejdůležitějším dělením při výběru autosedačky je váha dítěte. I když se dají koupit i modely velice univerzální, které usadí dítě v rozmezí všech váhových kategorií, lepší volbou budou vždy sedačky pro pouze jedno rozmezí.

Nejmenší sedačky, kterým se také někdy říká „vajíčka“ a hodí se pro děti s váhou 0 – 13 a někdy 0 – 18 kilogramů. Z těch ale prckové brzy odrostou a musíte se porozhlédnout po něčem větším. Dále se můžete setkat se sedačkami v kategorii 9 – 18 kg a 9 – 36 kg a potom 15 – 36 kg. A nakonec už pouze podsedáky a připoutání klasickým pásem.

Důležitým faktorem při výběru sedačky je také fakt, jestli je možné sedačku připevnit systémem Isofix. Pokud je Vaše vozidlo tímto systémem vybaveno (což většina novějších vozů je) tak neváhejte a kupte si rozhodně sedačku, která je s ním kompatibilní. Připevnění je pak rychlejší a bězpečnější.

Nejlepší autosedačky 2019