Nejlepší autorádia 2019

Nejlepší autorádia 2019

Pokud se chystáte do svého plechového mazlíčka pořídit nové rádio, možná by Vás mohlo zajímat co v tomto segmentu na trhu právě frčí. I když jenom těžko budeme posuzovat, která autorádia jsou nejlepší, když neznáme Vaše preference. Především se jedná o konkrétní cenovou hladinu, která se může dost lišit.

Ale stejně jako v ostatních segmentech trhu vůbec nemusí platit fakt, že dražší zboží je nutně kvalitnější a lépe vybavené. Většina kupujících vyhledává rádia s velikostí 1 DIN, v mnohých vozech se ale dají použít i rádia dvoudinová. Záleží hlavně na tom, jaké rádio bylo v autě původně, případně jakou má přípravu pro něj.

Za posledních pár let se preference motoristů značně proměnily, a to co bylo ještě před pár lety součástí pouze těch nejdražších modelů, je dnes naprosto běžnou funkcí i těch levných kusů. A naopak, jak bylo ještě před deseti lety nezbytné, aby měl přístroj CD mechaniku, dnes už ji v autě skoro nikdo nepoužívá. Hlavním vybavením, které se dnes od rádia očekává je hlavně port USB pro vložení flash disku s muzikou, případně slot pro SD kartu. Dalším důležitým faktorem při výběru je také bluetooth pro snadné spojení s mobilními telefony. Díky němu dokáže rádio snadno zajistit handsfree při telefonování.

Značně se také proměnilo ovládání autorádií, kdy od klasických otočných knoflíků a tlačítek se dostáváme stále častěji k dotykovým displejům. Pokud máte ve svém voze ovládání rádia pod volantem, nebo na něm tak je pro Vás také důležité, jestli jej konkrétní přístroj podporuje a nebo jestli je s ním kompatibilní.

Nejlepší autorádia 2019