Nejlepší aku vrtačky 2019

Nejlepší aku vrtačky 2019

Akumulátorová vrtačka je už od dob, kdy se na trhu objevily první kousky neodmyslitelným pomocníkem profesionálů ve firmách i domácích kutilů. Dnes je k dispozici mnoho modelů, rozdíly lze nalézt především v kapacitě baterií, rychlosti nabíjení a samozřejmě ve funkcích a materiálech. Pokud právě takové nářadí hledáte, musíte si rozmyslet na co a jak často jej budete využívat.

Pro občasné vrtání a utahování šroubů třeba na chalupě postačí i hobby modely, obvykle Vám ani nevadí delší doba nabíjení. Naopak pokud budete vrtačku používat denně, na hobby modely zrovna zapomeňte. Těžko by splnily vaše požadavky.

Firemní zákazníci mohou vybírat z celé řady typů, v závislosti na konkrétním použití. Některá řemesla preferují modely menší a lehčí, pokud s nimi například lezou do výšek. Jinde se zase uplatní modely robustnější, nebo třeba verze s možností příklepového vrtání. Pro mnoho firem je také důležitá kompatibilita akumulátorů i s jinými typy ručního nářadí. U profi modelů je standartem dvojice baterií a také rychlá nabíječka. Počítá se s tím, že šroubovák musí být k dispozici celou směnu.

Mezi nejoblíbenější modely mezi profesionálními akumulátorovými šroubováky patří Makita, Metabo, Bosch a nebo třeba Festo. Vrtačky také vyrábí Narex, Einhell, Milwaukee a další.